חיטוי מאגרי מים בבניין מגורים

אל תקחו סיכונים מיותרים! טיהור מים מקצועי במחיר הנמוך ביותר בישראל!

תוכן עניינים

חיטוי מאגרי מים

מאגרי המים הם החלק החשוב ביותר בבניין. חיטוי מאגרי מים בבניין הוא תהליך חשוב. זה יכול להיעשות באמצעות כלור או אור UV. אור UV הוא חומר חיטוי יעיל יותר מכלור מכיוון שהוא חודר למים עמוק יותר והורג מיקרואורגניזמים שאינם נראים לעין האנושית. השימוש במים בבניינים הוא דאגה גדולה עבור אנשים רבים. הסיבה לכך היא שהמים שאנו שותים לא בטוחים לשתייה. המים בבניינים מסוימים עלולים להיות מזוהמים ממספר גורמים, כולל משקאות שנשפכו, חיידקים ווירוסים. על מנת לטפל בבעיה זו, חברות מפתחות טכנולוגיות חדשות שיכולות לסייע בחיטוי מאגרי המים בבניינים. טכנולוגיה אחת כזו היא קרינת UV-C המשתמשת באור UV כדי להרוג כל פתוגנים או אורגניזמים הנמצאים במאגר המים.

מערכות קרינת UV-C נועדו להיפטר מכל מיקרואורגניזמים או וירוסים מזיקים שעלולים להימצא במאגר המים. כאשר מערכות אלו מופעלות, הן מייצרות קרני אור אולטרה סגול באורך גל של בין 200 ל-280 ננומטר אשר הורג כל מיקרואורגניזמים או וירוסים בתוך מים הם משאב חשוב לקיום החיים ולשמירה על הבריאות. זה גם מרכיב חשוב בתהליך הייצור. לאיכות המים השפעה משמעותית על חיינו, שכן היא משפיעה על בריאותנו הפיזית והנפשית. המים שאנו משתמשים בהם בבית או במבנים ציבוריים, כגון בתי חולים, בתי ספר ומשרדים, מחוטאים בגז כלור או גז כלורמין כדי למנוע מחלות הנגרמות על ידי מיקרואורגניזמים.

מאגרי מים

מאגרי מים הם המקום הנפוץ ביותר בו מתרחש זיהום מים. הסיבה לכך היא נוכחותם של מיקרואורגניזמים שעלולים לגרום למחלות. השימוש בביצוע חיטוי מאגר מים במספר דרכים כגון כלור הוא אחת הדרכים להרוג את המיקרואורגניזמים הללו. התהליך כולל הוספת כלור למים כדי להפוך אותם לחומציים יותר ובכך קטלניים יותר עבור פתוגנים. תהליך זה שימש בהצלחה במדינות רבות, אך ישנם גם כמה חסרונות, כגון ייצור של תוצרי לוואי רעילים וקורוזיה שעלולים להוביל לכשל בצנרת. לכן, יש צורך למצוא שיטה חלופית לחיטוי מאגרי מים בבניינים.

מאגרי המים בבניינים

מאגרי המים בבניינים הם לא רק מקום לאגירת מים. הם גם מספקים לבניין אספקה רציפה של מים. זאת באמצעות שאיבת המים מהמאגר אל הברזים במבנה. על מנת שהמאגרים הללו יתפקדו כראוי, יש צורך לחטא אותם על בסיס קבוע. זה הכרחי מכיוון שתמיד יש בהם כמה חיידקים כמו גם מיקרואורגניזמים אחרים שעלולים לזהם את המים. מאגרי מים הם חלק חיוני במבנה ויש צורך לשמור עליהם נקיים. המים שנאגרים במאגרים צריכים לעבור חיטוי גם כן. ניתן לעשות זאת על ידי הוספת כלור או חומרי חיטוי אחרים למים.

מאגרי המים חשובים שכן הם אוגרים מים לבניין. הם גם מספקים מקור מים לשתייה נקי ובטוח. עם זאת, הם יכולים להיות מזוהמים על ידי גורמים רבים כגון חיידקים, אצות וחומרים כימיים. מזהמים אלו עלולים לגרום לבעיות בריאותיות לאנשים ששותים את המים. לפיכך חשוב לחטא אותם מעת לעת. ישנן שתי דרכים לעשות זאת – שיטות ביולוגיות וכימיות. השיטה הביולוגית כוללת הוספת כלור או אוזון למאגר המים ואילו השיטה הכימית כוללת הוספת טבליות כלור או טבליות נתרן היפוכלוריט המתמוססות במים. חלק זה דן בחשיבות חיטוי מאגרי מים במבנים. חשוב לבצע חיטוי של מאגרי מים בבניינים כי זה מבטיח שהמים המסופקים למבנה בטוחים לצריכה. מטרת מאמר זה לדון בצורך בחיטוי מאגרי מים בבניין. ישנן דרכים רבות לחטא מאגר מים בבניין. דרך אחת היא להשתמש בטבליות כלור דו חמצני שהן זולות וקלות לשימוש. דרך נוספת היא להשתמש במנורת UV שהיא יקרה יותר אך גם יעילה יותר.

עומר דויד

עומר דויד

בעל חברת טמ"מ - מים זכים.
חברת טמ"מ – מים זכים מתמחה כבר שנים רבות בכל הקשור לניקוי וחיטוי מערכות מים: מאגרים, צנרת מי שתיה, צנרת ביוב, מערכות השקיה, מז"ח ועוד.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דיגום מים

דיגום מים הוא שיטה המאפשרת לגלות זיהום במקורות מים שונים. הדיגום דורש מעצם טבעו דיוק

קרא עוד »
התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!