דיגום מים

אל תקחו סיכונים מיותרים! טיהור מים מקצועי במחיר הנמוך ביותר בישראל!

תוכן עניינים
דיגום מים הוא שיטה המאפשרת לגלות זיהום במקורות מים שונים.
הדיגום דורש מעצם טבעו דיוק רב ומומלץ ולערב בעלי מקצוע בעלי הכשרה מתאימה, אשר בקיאים בתחום זה.
דיגום מים לשם בדיקת זיהום מים היא פעולה בעלת חשיבות רבה מאוד. רובכם מכירים את פעולה זו אם שמעתם הודעות של משרד הבריאות על סגירת חופים עקב זיהום במים
דיגום מים הוא שיטה המאפשרת לגלות זיהום במקורות מים שונים. הדיגום דורש מעצם טבעו דיוק רב ומומלץ ולערב בעלי מקצוע בעלי הכשרה מתאימה, אשר בקיאים בתחום זה.
בדיקות מן הסוג הזה מבוצעות באופן שגרתי וקבוע בכל רחבי הארץ על ידי הגופים האחראיים על אספקת המים.
הבדיקות הללו נועדו לוודא שאין זיהומי מים במאגרי מים גדולים, בקרקעות או באזורים שבהם יש סוגים שונים של נחלים זורמים.
בכל אחד מהתחומים האלה שמים דגש על התאמת סוג הבדיקה למטרות ולשימוש הצפוי במים.
בדיקת זיהום מים מתבצעת גם בנסיבות מיוחדות. למשל, בדיקות לפני חיבור בניין חדש לתשתיות מים, או לאחר שיפוץ מאסיבי של שטחים שנמצאים תחת אחריות המועצה המקומית, וכו'.

מהו דיגום מים

דיגום מים הוא תהליך של איסוף וניתוח דגימות מים עבור נוכחות מזהמים. הוא משמש בדרך כלל כדי לקבוע את איכותו של מקור מים, כגון נהר, אגם, אוקיינוס או באר, מאגר מים ועוד. הדגימה יכולה להיעשות באופן ידני, עם מכשירים כמו מדידה או כוס, או בשיטות אוטומטיות כמו דגימות אוטומטיות.

הזמן הטוב ביותר לדגום לזיהום הוא, כאשר אין מקורות מים אחרים בקרבת מקום שיזהמו אותו. כדאי לדעת, דגימת מים היא מדע שקיים כבר יותר מ-100 שנה. הוא משמש לקביעת איכות, כמות וטוהר המים. הרבה חברות משתמשות כיום בדגימת מים כדרך להבטיח שהמים שלהן בטוחים לשתייה. מתי נצטרך דיגום מים? הנה כל המידע שאתם צריכים בנושא של דיגום מים, טיהור וניקוי מזהמים ממאגרי מים וצנרות.

מתי נצטרך חברת דיגום מים?

בימים אלה, אנשים הופכים מודעים יותר לסביבה ולהשפעה של מעשיהם עליה. כתוצאה מכך, ישנה עלייה בביקוש לחברות דיגום מים. הבעיה עם חברות דגימת מים היא שהן צריכות להיות מסוגלות לנטר ולדגום כמויות גדולות של מים בבת אחת. המשמעות היא שהחברה צריכה להיות מסוגלת "להקדים את העקומה" בכל הנוגע לטכנולוגיה.

כאשר פועלת חברת דיגום מים, היא יכולה לוודא שהמים בטוחים לצריכה. הסיבה לכך היא, שהחברה יכולה לבדוק את המים שלהם עבור מזהמים, כגון דשנים וחומרי הדברה. במובן זה, יש צורך בחברות דיגום מים כאשר יש בעיה של זיהום חקלאי או זיהום תעשייתי. כאשר הבעיות הללו מתרחשות, חשוב לדעת אילו מזהמים יש במים על מנת שניתן יהיה לתקן אותם ולהסירם.

מה עלינו לדעת על דיגום מים למטרת זיהוי מזהמים?

הדבר הראשון שעלינו לעשות הוא, להבין את הסביבה שלנו והשפעתה על איכות המים. לדוגמה, זיהום חקלאי מגיע מפסולת בעלי חיים, חומרי הדברה ודשנים. זיהום תעשייתי מגיע מכימיקלים המשמשים בתהליכי ייצור כגון ממיסים וחומצות. לבסוף, שפיכת דלקים על הקרקע יוצרת זיהום כאשר הוא מתאדה לאוויר או מחלחל לקרקע לאחר שפיכתו עליה.

אחד האתגרים הגדולים ביותר בהבנת האופן שבו הסביבה שלנו משפיעה על איכות המים הוא, שישנם מקורות זיהום רבים שעלולים להוביל לכך. במקרים כאלו, מקור מי השתייה יהיה מזוהם לבני אדם או לבעלי חיים כאחד.

מה הקשר בין דיגום מים לבין מחקר סביבתי?

דגימות מים הן חלק מכריע בכל מחקר סביבתי. הם יכולים לעזור לנו לקבוע את איכות המים, האם הם בטוחים לשתייה ומידע בעל ערך אחר. על מנת לשמור על סטנדרטים סביבתיים-אקולוגיים, החוקרים צריכים לבצע פעולות דיגום מים. כאן נכנס לתמונה הקשר בין דגימת מים ומחקר סביבתי בדרך כלל. מים הם משאב מפתח שהוא חיוני לחיים ברחבי העולם, לא רק בישראל. כדי לשמר את המשאב הזה, עלינו להיות מסוגלים לדגום אותו במקומות שונים ולהבין את ההשפעה של מזהמים שונים על איכותו. כאן נכנס לתמונה המחקר הסביבתי.

מחקר סביבתי מתקיים בתחומים רבים ושונים כגון בקרת זיהום, ניהול משאבי טבע ושימור המגוון הביולוגי. מדעני סביבה ומדענים מדיסציפלינות שונות משתמשים לעתים קרובות בדגימת מים כדי לנטר את איכותו של גוף מים נתון. ובימינו, אפילו השתמשו בכך בעת גילוי מים בכוכבים אחרים (כמו בכוכב מאדים). דגימת מים משמשת גם בתחומים רבים נוספים, כמו בתחומי הביולוגיה, הכימיה, הגיאולוגיה, המיקרוביולוגיה ועוד. דגימות מים נאספות מסיבות נוספות, כמו למשל למדוד את הריכוז של תרכובות כימיות שונות, כדי לקבוע את סוג ואיכותו של גוף מים נתון או כדי להעריך את בריאותו של אורגניזם ספציפי החי בו.

מה קורה כאשר מזהים זיהום במהלך דיגום מים?יש צורך בחברות דיגום מים כאשר יש בעיה של זיהום חקלאי או זיהום תעשייתי.

זיהום הוא נושא מרכזי במערכות וצנרות מים. זה יכול להיגרם על ידי פעילויות אנושיות או התרחשויות טבעיות. כאשר מתגלה זיהום, יש לטפל בו במהירות וביעילות. הדרך הנפוצה ביותר לטפל בזיהום היא על ידי הוספת כימיקלים למערכת המים (כמו כלור לטיהור). עם זאת, לשיטה זו יש גם מערכת בעיות משלה – היא עלולה לגרום לקורוזיה וסיבוכים אחרים שעלולים להוביל לזיהום נוסף במקרים מסוימים.

כדי להילחם בבעיות אלו, חלק מהחברות החלו להשתמש בכלים טכנולוגיים ודיגיטליים המסוגלים לזהות מזהמים במאגרי מים ובצינורות על סמך ההרכב הכימי שלהם. לאחר מכן הם משתמשים במידע שנאסף כדי לקבל החלטות לגבי הדרך הטובה ביותר לטהר את מקור המים המזוהמים לפני שחרורו חזרה למערכת הצינורות והתשתיות.

זיהום הוא דאגה בכל מערכת מים

זה יכול להיגרם על ידי חיידקים, כימיקלים, וירוסים ואפילו חלקיקים רדיואקטיביים. כאשר מתגלה זיהום במהלך דגימת מים, יש להסירו על מנת שמערכת המים תוכל להמשיך לפעול כראוי. על מנת להסיר את הזיהום ממערכת המים יש לחטא אותה.

ישנן שתי שיטות עיקריות בימינו לכך: טיפול כימי או קרינת UV. טיפול כימי משתמש בכימיקלים כגון כלור אשר אושר על ידי ה-EPA האמריקאי לשימוש במערכות מי שתייה. קרינת UV משתמשת באור אולטרה סגול כדי להרוג מיקרואורגניזמים במים מבלי להשתמש בכימיקלים או להוסיף אנרגיה נוספת לתהליך.

זיהוי זיהום במהלך דיגום מים – מה עושים?

כאשר מזוהה זיהום במהלך דיגום מים, יש להסירו לפני שהוא מתפשט ומזהם חלקים אחרים של המערכת כמו מאגרים או צינורות. זיהום הוא חשש מרכזי במערכות מים וכידוע, הוא עלול להוביל לבעיות בריאותיות גדולות.

כדי למנוע זאת, חשוב שדגימת מים תיעשה באופן קבוע והתוצאות ינותחו כראוי על ידי הגורמים הנכונים. בין אם תצטרכו דיגום מים או טיהור וחיטוי, חשוב לבחור להסתייע בחברות אשר מכירות את התחום ומשתמשות בכלים המקצועיים ביותר. באופן זה, תוכו להימנע מלצרוך מים מזוהמים, או להשתמש במים מזוהמים עבור מטרות השקיה, תעשייה וכו'.

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!