ניקוי צנרת

אל תקחו סיכונים מיותרים! טיהור מים מקצועי במחיר הנמוך ביותר בישראל!

מים מהברז משמשים אותנו לדברים רבים ביניהם ניקיון הבית, שטיפת כלים, רחצה, צחצוח שיניים ובמקרים רבים גם לשתייה. חשוב מאוד שהמים הזורמים בצנרת שלנו ומגיעים לברז יהיו נקיים ומטוהרים. אך במקרים רבים, מצטברים על צנרת המים חיידקים, חלודה, אבנית ושאר מזהמים שפוגעים באיכות המים. לשם כך יש לבצע ניקוי צנרת. מהו ניקוי צנרת? על כך נרחיב במאמר הבא.

מדוע יש לבצע ניקוי צנרת?

כפי שהבנו, המים משמשים אותנו לדברים רבים, כולל שתייה. חשוב מאוד שמי השתייה שלנו יהיו איכותיים ויעמדו בסטנדרטים של משרד הבריאות. כאשר חודרים מזהמים לצנרת המים, כמו חלודה שמצטברת על הצנרת, מי ביוב שחדרו לצנרת, כימיקלים מסוכנים וכדומה, חשוב מאוד לטפל בכך במהירות האפשרית, שכן אלה מסכנים את הבריאות שלנו. לשם כך נבצע ניקוי צנרת.

במקרים רבים, מצטברים על צנרת המים חיידקים, חלודה, אבנית ושאר מזהמים שפוגעים באיכות המים. לשם כך יש לבצע ניקוי צנרת

מהו ניקוי צנרת?

ניקוי צנרת הוא למעשה תהליך שמטרתו להסיר את המשקעים והמזהמים שהצטברו לאורך קווי המים שלנו. את תהליך ניקוי הצנרת יש לבצע במקצועיות ובזהירות על מנת שהתהליך יניב את התוצאות הרצויות.

אך מתי נבצע ניקוי צנרת?

ישנם מספר מקרים בולטים בהם יש לבצע ניקוי צנרת.

  • בקשה מיוחדת מרשות המים- המים שמגיעים לצנרת המים הפרטית שלנו הם תחת פיקוח מתמיד. הניטור של מאגרי המים מתבצע על ידי רשות המים האחראית עליהם. בישראל, יש מספר מקורות לצריכת מים, כאשר לכל מקור כזה רשות מים המפקחת עליו. קיימים מקרים בהם יכולה להתקבל בקשה מרשות המים לבצע ניקוי צנרת בעקבות חדירה של זיהום כימי או בקטריאלי או בגלל סיבות שונות. זיהומים אלה יכולים לנבוע ממקור ביולוגי או ידי אדם, אך בכל מצב חשוב לבצע ניקוי צנרת במהירות האפשרית.
  • לאחר בניה- מקרה נוסף בו יהיה צורך בביצוע ניקוי צנרת הוא לאחר תהליך בניה. תהליך בניה הוא תהליך ארוך אשר כולל פסולת רבה. בסוף תהליך הבניה יכולות להישאר שאריות של חומרי בנייה או פסולת בניין בצנרת המים. לפני שמקבלים טופס 4, שמבטיח כי המבנה בטוח ומתאים לאכלוס בני אדם, מומלץ לבצע ניקוי צנרת. ניקוי הצנרת מבטיח כי הצנרת נקייה וכי המים הזורמים בה איכותיים, טהורים, צלולים ומתאימים לשתייה ורחצה. בסוף הניקוי החברה תוכל לבצע בדיקה על מנת לוודא כי המים אכן נקיים.
  • זיהום של מקור מים- לעתים, מתגלה זיהום במקור המים ממנו זורמים המים אל הצנרת שלכם. במקרה כזה, הגורם האחראי מטפל בזיהום במקור המים. אך, חשוב מאוד להבין כי הטיפול מתבצע במקור המים עצמו ולכן לא תמיד הצנרת הפרטית שלכם תהיה נקייה מהמזהמים. לכן, במידה שהיה זיהום במקור המים מומלץ לבצע ניקוי צנרת.
  • זיהום מקומי- יכולים להיות מקרים בהם יש זיהום מקומי. לדוגמא, כאשר מפעלים שופכים חומרים כימיים שחודרים למקורות המים. במצבים כאלה חשוב מאוד לבצע ניקוי צנרת על מנת לטהר את המים מחומרים כימיים.
  • מערכות קטנות- קיימות מערכות קטנות, שיכולות לפתח זיהום ולפגוע בבריאות שלנו. דוגמא למערכת כזו היא מערכת סנני המים הביתית. כאשר לא מחליפים או מחטאים את המערכת באופן קבוע, יכולים להצטבר במערכת בקטריות ומגוון מזיקים שמזהמים את המים שלנו ומסכנים את הבריאות שלנו. לכן, חשוב מאוד לקחת בחשבון את המערכות הללו, לבדוק אותן באופן קבוע ולנקות אותן לפחות פעם בשנה.

ניקוי צנרת הוא למעשה תהליך שמטרתו להסיר את המשקעים והמזהמים שהצטברו לאורך קווי המים שלנו

כיצד מתבצע ניקוי צנרת?

על מנת לבצע ניקוי צנרת יש לעקוב אחר מספר שלבים.

תהליך ניקוי צנרת מתחיל קודם כל בריקון קווי המים ממים. יש לסגור את זרימת המים לאורך קווי המים כך שקו המים יהיה מבודד משני הצדדים שלו. שימו לב שיש להסיט את המים לפתח יציאה שדרכו נוכל להזרים מים וחומרי חיטוי.

לאחר שסגרנו את זרימת המים, יש להזרים לתוך קווי המים זרם מים בלחץ גבוה במטרה להסיר שכבת לכלוך וזיהום ראשונית. לאחר הזרמת המים יש להזרים חומר חיטוי מהול במים. לאחר מכן יש להזרים מים מעורבים עם חומר חיטוי בכמות גדולה יותר. את התערובת יש להשאיר בקווי המים לזמן ממושך על מנת שתמוסס את שאר שכבות הלכלוך והמזהמים. בסופו של דבר, כל השכבות יתנקו ויוסרו מדפנות קווי המים.

השלב האחרון בתהליך יהיה לשטוף באופן יסודי את קווי המים על מנת ששאריות המזהמים יתנקו ושלא יהיו שאריות של חומרי חיטוי שיגיעו למים שלנו.

לבסוף, על אנשי המקצוע לבדוק את איכות המים על מנת להבין אם ניקוי הצנרת התבצע כהלכה. בבדיקה אנשי המקצוע יוודאו שהמים שזורמים בקווי המים בבית שלכם טהורים, צלולים, נקיים מחלודה ומשאר חיידקים ומזהמים. כמו כן, הם יוודאו כי המים נקיים משאריות של חומרי החיטוי איתם ביצעו את התהליך.

תהליך ניקוי צנרת מתחיל קודם כל בריקון קווי המים ממים. יש לסגור את זרימת המים לאורך קווי המים כך שקו המים יהיה מבודד משני הצדדים שלו

ניקוי צנרת- שמירה על צנרת נקייה

אז הבנו כיצד לנקות את המים כאשר מופיעים חיידקים ומגוון מזהמים. אך חשוב מאוד לשמור על הצנרת נקייה באופן קבוע על מנת לשמור על איכות המים. לכן, על מנת לשמור על איכות המים ולשמור עליהם נקיים ובטוחים לשימוש, מומלץ למהול כמויות קטנות של חומר חיטוי בזרם המים. חומרי חיטוי שמתאימים לזרימה קבועה הם כלור או אוזון, כמובן בכמויות קטנות מאוד. חומרי חיטוי אלה לא מחטאים את קווי המים מחיידקים אלא שומרים על המים מטוהרים ככל הניתן ומונעים הצטברות של חיידקים, חלודה ומזהמים אחרים.

על מנת לנקות את המים שזורמים בברזים שלכם מחלודה, מאבנית ומשאר חיידקים וחומרים מזהמים יש להזמין חברה לניקוי צנרת וחיטוי של קווי המים

ניקוי צנרת על ידי אנשי מקצוע

על מנת לנקות את המים שזורמים בברזים שלכם מחלודה, מאבנית ומשאר חיידקים וחומרים מזהמים יש להזמין חברה לניקוי צנרת וחיטוי של קווי המים.

חשוב מאוד שתהליך ניקוי צנרת יתבצע על ידי אנשי מקצוע שמתמחים בביצוע עבודות אלה. חשוב מאוד לבחור בחברה מקצועית שמחזיקה אנשי תחזוקה מקצועיים ואמינים, שמכירים את קווי המים ואת המנגנונים המקיפים אותם על מנת לבצע את התהליך כהלכה.

צרו עימנו קשר

תוכן עניינים

צרו עימנו קשר

מזהמים במים

אנחנו חשופים באופן קבוע לזיהומי מים. השאלה היא איזה סוגים של זיהומים קיימים? מיקרואורגניזמים: בעיקר

קרא עוד »
התקשרו עכשיו!