חלודה בצנרת מים

אל תקחו סיכונים מיותרים! טיהור מים מקצועי במחיר הנמוך ביותר בישראל!

חלודה בצנרת מים היא תופעה מוכרת שנובעת מסיבות שונות, לדוגמא, כאשר צנרת המים העשויה מברזל כבר ישנה וחלודה ממלאת חלקים רבים בה. הסימן המרכזי לחלודה בצנרת מים הוא כאשר אנחנו פותחים את הברז וממנו יוצאים מים חומים כתומים ולא שקופים. בדרך כלל, הדבר יבוא לידי ביטוי לא רק בצבע המים אלא גם בטעם שלהם. חשוב להבין כי חלודה מסוכנת לבריאות ולכן יש לטפל בכך. אז מהי חלודה בצנרת מים וכיצד נטפל בכך? על כך נרחיב במאמר הבא.

מהי חלודה בצנרת מים?

על מנת להבין מהי חלודה בצנרת המים יש להבין מהי חלודה בכלל. ברזל, אחת המתכות הנפוצות שמשמשות אותנו לדברים רבים. הברזל נחשב למתכת חזקה מאוד. עם זאת, אחד החסרונות המרכזיים בברזל הוא הרגישות שלו לרטיבות ולמים. הברזל, עובר תהליך של חמצון כאשר הוא נמצא ליד מים וחמצן. גם במקומות לחים מאוד, הברזל יעבור בסופו של דבר תהליך של חמצון. רובנו מכירים את תהליך החמצון בשם קורוזיה. חלודה היא למעשה תוצאה של הקורוזיה. כאשר הברזל מפתח חלודה, הוא הופך לחלש ויכול להתפורר בקלות. החלודה, ממשיכה להתפשט בברזל עד שהיא מגיעה לכל החלקים שלו והוא מתפורר לגמרי.

פעמים רבות אנשים פותחים את ברז המים ומבחינים כי צבע המים הוא חום כתום. בדרך כלל הדבר נובע מחלודה. אך כיצד מופיעה חלודה בצנרת מים? החלודה מגיעה בדרך כלל בגלל שהצנרת ישנה או שלא זרמו מים בצנרת במשך זמן רב. כאשר מדובר בחלקיקי חלודה בלתי נראים, הדבר אינו מסוכן לבריאות. למעשה קיים טווח שנחשב לתקני ולא מסוכן על פי משרד הבריאות. עם זאת, גם חלקיקי חלודה לא מסוכנים יכולים להשפיע על טעמם של המים.

אז מה עושים?

כאשר אנו פותחים את הברז ומבחינים במים חומים, במקרים רבים, כאשר ניתן למים לזרום הם יחזרו בסופו של דבר להיות שקופים. אך במידה שהדבר חוזר על עצמו, מומלץ לבדוק היכן הבעיה ולפתור אותה כמה שיותר מהר. חשוב לשים לב כי בישראל יש פיקוח על המים עד הרגע שהם מגיעים לצנרת של הבניין או הבית הפרטי שלנו. מהרגע הזה אין פיקוח על המים ולא ניתן לדעת האם אנחנו מקבלים מים ראויים לשתייה או לא. חלודה במים יכולה להעיד על צינורות לא תקינים או על חדירה של חומרים מזהמים לצנרת הביוב, אך בכל מקרה הדבר מעיד על מצב לא תקין.

חלודה בצנרת מים היא תופעה מוכרת שנובעת מסיבות שונות, לדוגמא, כאשר צנרת המים העשויה מברזל כבר ישנה וחלודה ממלאת חלקים רבים בה

מה עושים עם חלודה בצנרת מים?

אז הבחנו שיש לנו חלודה בצנרת מים, אך מה יש לעשות? על מנת לסלק את החלודה יש מספר שיטות לפניכם-

  • מסנן- השיטה הראשונה היא להתקין מסנן בברז הראשי של המים בבית. מסנן המים יזרים מים נקיים לברזי הבית ויעזור בסילוק חלודה ואבנית.
  • סנן- השיטה השנייה היא להתקין סנן בשיטת אוסמוזה הפוכה. סנן זה יסנן את המים ברמה גבוהה יותר. כך המים יהיו נקיים גם מחיידקים ומבקטריות אחרות.
  • ניקוי וחיטוי קווי המים– השיטה השלישית שתאפשר לנו להנות ממים צלולים היא ניקוי וחיטוי של המים ושל הצנרת.

הסימן המרכזי לחלודה בצנרת מים הוא כאשר אנחנו פותחים את הברז וממנו יוצאים מים חומים כתומים ולא שקופים.

ניקוי וחיטוי חלודה בצנרת מים

חיטוי קווי מים הוא למעשה תהליך שמטרתו להסיר את המשקעים והמזהמים שהצטברו לאורך קווי המים שלנו. את תהליך חיטוי קווי המים יש לבצע במקצועיות ובזהירות על מנת שהתהליך יניב את התוצאות הרצויות.

על מנת לבצע חיטוי קווי מים יש לעקוב אחר מספר שלבים.

תהליך חיטוי קווי מים מתחיל קודם כל בריקון קווי המים ממים. יש לסגור את זרימת המים לאורך קווי המים כך שקו המים יהיה מבודד משני הצדדים שלו. שימו לב שיש להסיט את המים לפתח יציאה שדרכו נוכל להזרים מים וחומרי חיטוי.

לאחר שסגרנו את זרימת המים, יש להזרים לתוך קווי המים זרם מים בלחץ גבוה במטרה להסיר שכבת לכלוך וזיהום ראשונית. לאחר הזרמת המים יש להזרים חומר חיטוי מהול במים. לאחר מכן יש להזרים מים מעורבים עם חומר חיטוי בכמות גדולה יותר. את התערובת יש להשאיר בקווי המים לזמן ממושך על מנת שתמוסס את שאר שכבות הלכלוך והמזהמים. בסופו של דבר, כל השכבות יתנקו ויוסרו מדפנות קווי המים.

השלב האחרון יהיה לשטוף באופן יסודי את קווי המים על מנת ששאריות המזהמים יתנקו ושלא יהיו שאריות של חומרי חיטוי שיגיעו למים שלנו.

לבסוף, על אנשי המקצוע לבדוק את איכות המים על מנת להבין אם החיטוי התבצע כהלכה. בבדיקה אנשי המקצוע יוודאו שהמים שזורמים בקווי המים בבית שלכם טהורים, צלולים, נקיים מחלודה ומשאר חיידקים ומזהמים. כמו כן, הם יוודאו כי המים נקיים משאריות של חומרי החיטוי איתם ביצעו את התהליך.

אך כיצד מופיעה חלודה בצנרת מים? החלודה מגיעה בדרך כלל בגלל שהצנרת ישנה או שלא זרמו מים בצנרת במשך זמן רב.

כיצד נמנע חלודה בצנרת מים?

אז הבנו כיצד לנקות את המים בהופעת חלודה. אך כיצד נמנע את הופעת החלודה בצנרת מים?

על מנת לשמור על איכות המים ולשמור עליהם נקיים ובטוחים לשימוש, מומלץ למהול כמויות קטנות של חומר חיטוי בזרם המים. חומרי חיטוי שמתאימים לזרימה קבועה הם כלור או אוזון, כמובן בכמויות קטנות מאוד. חומרי חיטוי אלה לא מחטאים את קווי המים מחיידקים אלא שומרים על המים מטוהרים ככל הניתן ומונעים הצטברות של חיידקים, חלודה ומזהמים אחרים.

אז הבנו כיצד לנקות את המים בהופעת חלודה. אך כיצד נמנע את הופעת החלודה בצנרת מים

ניקוי חלודה בצנרת מים על ידי אנשי מקצוע

על מנת לנקות את המים שזורמים בברזים שלכם מחלודה, מאבנית ומשאר חיידקים וחומרים מזהמים יש להזמין חברה לניקוי וחיטוי של קווי המים.

חשוב מאוד שתהליך חיטוי קווי מים יתבצע על ידי אנשי מקצוע שמתמחים בביצוע עבודות אלה. חשוב מאוד לבחור בחברה מקצועית שמחזיקה אנשי תחזוקה מקצועיים ואמינים, שמכירים את קווי המים ואת המנגנונים המקיפים אותם על מנת לבצע את התהליך כהלכה.

 

צרו עימנו קשר

תוכן עניינים

צרו עימנו קשר

מזהמים במים

אנחנו חשופים באופן קבוע לזיהומי מים. השאלה היא איזה סוגים של זיהומים קיימים? מיקרואורגניזמים: בעיקר

קרא עוד »
התקשרו עכשיו!