חיטוי קווי מים

אל תקחו סיכונים מיותרים! טיהור מים מקצועי במחיר הנמוך ביותר בישראל!

פותחים את הברז ולמים יש צבע מוזר? טועמים את המים והם לא כתמול שלשום? קיבלתם הודעה כי יש מזהמים במים? לשם כך תצטרכו לבצע חיטוי קווי מים. חיטוי קווי מים נועד לטהר את המים הזורמים בקווי המים שלנו.

מה זה חיטוי קווי מים?

חיטוי קווי מים הוא תהליך שמטרתו להסיר את המשקעים והמזהמים שהצטברו לאורך קווי המים שלנו. את תהליך חיטוי הצנרת יש לבצע במקצועיות ובזהירות על מנת שהתהליך יניב את התוצאות הרצויות. המים משמשים אותנו לדברים רבים, כולל שתייה. חשוב מאוד שמי השתייה שלנו יהיו איכותיים ויעמדו בסטנדרטים של משרד הבריאות. כאשר חודרים מזהמים לקווי המים, כמו חלודה שמצטברת על הצנרת, מי ביוב שחדרו לצנרת, כימיקלים מסוכנים וכדומה, חשוב מאוד לטפל בכך במהירות האפשרית, שכן אלה מסכנים את הבריאות שלנו. לשם כך נבצע חיטוי קווי מים.

פותחים את הברז ולמים יש צבע מוזר? טועמים את המים והם לא כתמול שלשום? קיבלתם הודעה כי יש מזהמים במים? לשם כך תצטרכו לבצע חיטוי קווי מים

מתי נבצע חיטוי קווי מים?

ישנם מספר מקרים בולטים בהם יש לבצע חיטוי קווי מים.

 • בקשה מיוחדת מרשות המים – המים שמגיעים לקווי המים הם תחת פיקוח מתמיד. הניטור של מאגרי המים מתבצע על ידי רשות המים האחראית עליהם. בישראל, יש מספר מקורות לצריכת מים, כאשר לכל מקור כזה רשות מים המפקחת עליו. קיימים מקרים בהם יכולה להתקבל בקשה מרשות המים לבצע חיטוי קווי מים בעקבות חדירה של זיהום כימי או בקטריאלי או בגלל סיבות שונות. זיהומים אלה יכולים לנבוע ממקור ביולוגי או ידי אדם, אך בכל מצב חשוב לבצע חיטוי קווי מים במהירות האפשרית, על מנת לשמור על הבריאות שלנו ולהימנע משימוש במים מזוהמים.
 • לאחר בניה – מקרה נוסף בו יהיה צורך בביצוע חיטוי קווי מים הוא לאחר תהליך בניה. תהליך בניה הוא תהליך ארוך אשר כולל פסולת רבה. בסוף תהליך הבניה יכולות להישאר שאריות של חומרי בנייה או פסולת בניין בצנרת המים. לפני שמקבלים טופס 4, שמבטיח כי המבנה בטוח ומתאים לאכלוס בני אדם, מומלץ לבצע חיטוי קווי מים. חיטוי קווי מים מבטיח כי הצנרת נקייה וכי המים הזורמים בה איכותיים, טהורים, צלולים ומתאימים לשתייה ורחצה. בסוף תהליך החיטוי החברה תוכל לבצע בדיקה על מנת לוודא כי המים אכן נקיים.
 • זיהום של מקור מים – לעתים, מתגלה זיהום במקור המים ממנו זורמים המים אל הצנרת שלכם. במקרה כזה, הגורם האחראי מטפל בזיהום במקור המים. אך, חשוב מאוד להבין כי הטיפול מתבצע במקור המים עצמו ולכן לא תמיד קווי המים הפרטיים שלכם יהיו נקיים מהמזהמים. לכן, במידה שהיה זיהום במקור המים מומלץ לבצע חיטוי קווי מים.
 • זיהום מקומי- יכולים להיות מקרים בהם יש זיהום מקומי. לדוגמא, כאשר מפעלים שופכים חומרים כימיים שחודרים למקורות המים. במצבים כאלה חשוב מאוד לבצע חיטוי קווי מים על מנת לטהר את המים מחומרים כימיים.
 • מערכות קטנות- קיימות מערכות קטנות, שיכולות לפתח זיהום ולפגוע בבריאות שלנו. דוגמא למערכת כזו היא מערכת סנני המים הביתית. כאשר לא מחליפים או מחטאים את המערכת באופן קבוע, יכולים להצטבר במערכת בקטריות ומגוון מזיקים שמזהמים את המים שלנו ומסכנים את הבריאות שלנו. לכן, חשוב מאוד לקחת בחשבון את המערכות הללו, לבדוק אותן באופן קבוע ולנקות אותן לפחות פעם בשנה.
 • שמירה על צנרת נקייה- אז הבנו כיצד לנקות את המים כאשר מופיעים חיידקים ומגוון מזהמים. אך חשוב מאוד לשמור על הצנרת נקייה באופן קבוע על מנת לשמור על איכות המים. לכן, על מנת לשמור על איכות המים ולשמור עליהם נקיים ובטוחים לשימוש, מומלץ למהול כמויות קטנות של חומר חיטוי בזרם המים. חומרי חיטוי שמתאימים לזרימה קבועה הם כלור או אוזון, כמובן בכמויות קטנות מאוד. חומרי חיטוי אלה לא מחטאים את קווי המים מחיידקים אלא שומרים על המים מטוהרים ככל הניתן ומונעים הצטברות של חיידקים, חלודה ומזהמים אחרים.

חיטוי קווי מים הוא תהליך שמטרתו להסיר את המשקעים והמזהמים שהצטברו לאורך קווי המים שלנו

מהו תהליך חיטוי קווי מים?

על מנת לבצע חיטוי קווי מים יש לעקוב אחר מספר שלבים.

 1. תהליך חיטוי קווי מים מתחיל קודם כל בריקון קווי המים ממים וסגירת זרם המים לאורך קווי המים כך שקו המים יהיה מבודד משני הצדדים שלו. שימו לב שיש להסיט את המים לפתח יציאה שדרכו נוכל להזרים מים וחומרי חיטוי.
 2. יש להזרים לתוך קווי המים זרם מים בלחץ גבוה במטרה להסיר שכבת לכלוך וזיהום ראשונית.
 3. לאחר הזרמת המים יש להזרים חומר חיטוי מהול במים ולאחר מכן יש להזרים מים מעורבים עם חומר חיטוי בכמות גדולה יותר. את התערובת יש להשאיר בקווי המים לזמן ממושך על מנת שתמוסס את שאר שכבות הלכלוך והמזהמים. בסופו של דבר, כל השכבות יתנקו ויוסרו מדפנות קווי המים.
 4. שטיפה יסודית של קווי המים על מנת ששאריות המזהמים יתנקו ושלא יהיו שאריות של חומרי חיטוי שיגיעו למים שלנו.
 5. בסוף על אנשי המקצוע לבדוק את איכות המים על מנת להבין אם חיטוי קווי המים התבצע כהלכה. בבדיקה אנשי המקצוע יוודאו שהמים שזורמים בקווי המים בבית שלכם טהורים, צלולים, נקיים מחלודה ומשאר חיידקים ומזהמים. כמו כן, הם יוודאו כי המים נקיים משאריות של חומרי החיטוי איתם ביצעו את התהליך.

תהליך חיטוי קווי מים מתחיל קודם כל בריקון קווי המים ממים וסגירת זרם המים לאורך קווי המים כך שקו המים יהיה מבודד משני הצדדים שלו

הזמינו אנשי מקצוע לחיטוי קווי מים

על מנת לנקות את המים שזורמים בברזים שלכם מחלודה, מאבנית ומשאר חיידקים וחומרים מזהמים יש להזמין חברה לחיטוי קווי מים.

חשוב מאוד שתהליך חיטוי קווי מים יתבצע על ידי אנשי מקצוע שמתמחים בביצוע עבודות אלה. חיטוי קווי מים מצריך ידע רב. אנשי המקצוע צריכים להכיר את הסוגים השונים של חומרי החיטוי, את האינטראקציה שלהם עם הצנרת והחומר ממנו עשויה ועוד. לשם כך חשוב מאוד לבחור בחברה מקצועית שמחזיקה אנשי תחזוקה מקצועיים ואמינים, שמכירים את קווי המים ואת המנגנונים המקיפים אותם על מנת לבצע את התהליך כהלכה.

צרו עימנו קשר

תוכן עניינים

צרו עימנו קשר

מזהמים במים

אנחנו חשופים באופן קבוע לזיהומי מים. השאלה היא איזה סוגים של זיהומים קיימים? מיקרואורגניזמים: בעיקר

קרא עוד »
התקשרו עכשיו!